Pro více informací nás neváhejte kontaktovat..


Bruslařské kurzy

Bruslařské kurzy pro děti od 3 let až po dospělé.

Kurzy bruslení jsou určeny začínajícím i pokročilejším bruslařům (dětem i dospělým), nebo též mladým hokejistům, kteří chtějí zdokonalit svou techniku bruslení. Navíc nabízí výuku bruslení pro školy a školky.

Výuka je pořádána v pravidelném rozvrhu či individuálně dle potřeb a domluvy. Dětem, které se chtějí věnovat závodnímu krasobruslení je nabídnuta možnost intenzivnějších cílených tréninků. Výuku vedou pouze zkušení a kvalifikovaní trenéři, kteří naučí Vaše děti nejen základy bruslení, ale i jednodušší krasobruslařské či hokejové prvky.

Krasobruslařské tréninky / individuální tréninky

Pokud máte zájem se věnovat tomuto krásnému sportu, můžete s námi trénovat 1x - 5x týdně v malých skupinkách nebo individuálně.

Zájemcům o závodní krasobruslení je nabídnut vstup do Bruslařského klubu Říčany, kterému předcházejí přijímací talentové zkoušky.


Bruslení pro školy a školky

Zajištujeme výuku pro mateřské, základní i pro střední školy.

Bruslařský klub Říčany a Merkur Ice Arena Říčany nabízí základním školám a mateřským školám kurzy bruslení pro začátečníky i pokročilé pod dohledem zkušených trenérů. Výuka je vedena zábavnou formou a obsah kurzu je vždy přizpůsoben individuálně možnostem a zkušenostem žáků. Bruslení rozvíjí schopnost koordinace pohybu a je oblíbenou zimní aktivitou všech dětí. Kurzy jsou tak jedinečnou možností, jak dětem tento krásný sport přiblížit. 

Zájemci mohou následně po skončení kurzu dále pokračovat v bruslení v naší bruslařské školičce a věnovat se tak bruslení mnohem intenzivněji..

Skluz pro hokejisty

Zdokonalujeme skluz našich přátel z hokejového odvětví.

Tato výuka bruslení je určena začínajícím i pokročilejším hokejistům a nabízí především zdokonalení techniky skluzu, která výrazně zlepší jejich rozvíjející se hokejové schopnosti a dovednosti. Trénink se přizpůsobuje všem dle individuálních dovedností. Cílem je zaměřit se na rozvoj hokejistů, naučit je či vylepšit silově obratnostní bruslení, úniky, úhyby, kličkování, akcelerace po změně směru, kontrolu rovnováhy v akci, aj. Hokej je nejoblíbenější kolektivní sport v České republice a my chceme, aby si hokej mohl dovolit hrát úplně každý a výuku si s námi užil.

Exhibiční vystoupení

Připravíme pro Vás exhibiční vystoupení, at'už na ledě, či na suchu. Máme několik hezkých čísel, jak na jevišti , tak na ledové ploše, včetně krásných kostýmů a rekvizit.

Dětská lední revue

S našimi dětmi chystáme velkou revue a celovečerní představení.

Tento projekt má za cíl své děti postupem času zapojovat do ojedinělých výpravných představení na ledě, která budou ztvárněna pouze dětskými tanečníky a krasobruslaři ve věku 4 - 18 let.

Dětská lední revue představí řadu vlastních výpravných představení vytvořených či upravených na míru svým dětem. V představeních se na jednom ledě a jevišti setkají naši mladí bruslaři a tanečníci s významnými krasobruslaři, tanečníky, herci a dalšími umělci. Celovečerní představení chceme hrát nejen na domácích zimních stadionech, ale též v zahraničí.

Suchá příprava - balet, gymnastika, atletika, tanec

S námi se děti zdokonalují i v dovednostech mimo led.


Semináře

Jednou měsíčně pořádáme semináře nejen pro naše bruslaře.

BK Říčany je výjimečný v mnoha ohledech. Většina klubů se často soustředí pouze na krasobruslení.

BK Říčany pořádá pravidelné sobotní semináře, při těchto seminářích se vedle krasobruslení zaměřuje především na klasický tanec (balet). Klasická taneční technika je výborným základem pro krasobruslaře. Dále chce odbourat taneční jednostrannost a snaží se své členy seznámit i s mnoha dalšími tanečními směry. Tyto semináře se konají pravidelně jednu sobotu v měsíci. Dětem přinášejí nejen seznámení se základy taneční techniky, ale též nácvik choreografií pro případné exhibiční vystoupení. Tyto semináře jsou ovšem zajímavé především týmem těch nejlepších pedagogů, kteří pracují s profesionálními tanečníky a krasobruslaři na nejvyšší možné úrovni.

Náplň seminářů: Krasobruslení a příprava na suchu, klasický tanec (balet), taneční gymnastika, jazzový

tanec, muzikálový tanec a další současné moderní styly, základy pantomimy, herectví a kurzy jevištního líčení.