Potřebná výbava na led a do sálu

25.03.2018

POVINNÉ VYBAVENÍ

Na jednotlivé tréninky děti potřebují správné bruslařské vybavení a oblečení.

PRO VÝUKU NA LEDOVÉ PLOŠE

Tréninkové oblečení pro děti v oddíle lze zajistit přes BK Říčany, jedná se o oblečení ze speciálních materiálů. Jako spodní vrstva oblečení slouží klasické termoprádlo. Pro nejmenší děti v bruslařské školičce doporučujeme zimní kombinézy, pro starší děti teplé sportovní soupravy. Oblečení však nesmí omezovat pohyb dětí. Na výuku je lepší nosit více tenčích vrstev oblečení, které se dají během tréninku odkládat, pokud je dětem teplo. Důležitou součástí vybavení jsou rukavice. Dítě nesmí bez rukavic vstoupit na led. Doporučujeme připravit vždy dva páry rukavic v případě promočení. Každé dítě by mělo mít připraveny také papírové kapesníčky. Dále doporučujeme u nejmenších dětí mít na hlavě silnější přiléhavou čepici, nebo helmu, u starších dětí je dobrá čelenka či čepice. Z bezpečnostních důvodů nejsou vhodné šály.

Děti by měly mít kvalitní šněrovací (kraso)bruslařské boty. Plastové a nekvalitní brusle neumožní dítěti správné provedení pohybů a zároveň ohrožují zdraví dítěte. Brusle musí být pevná a správné velikosti, doporučuje se maximálně cm rezervy, nože musí být odborně nabroušené. Broušení bruslí lze zajistit přes vedení BK Říčany.

Důležitá je také úprava účesu. Neupravené vlasy nejen rozptylují, ale též mohou zavinit úraz. Delší vlasy musí být stažené do copu případně do drdůlku. Účes by měl být vždy uhlazen a je nutné použít sponky na zbylé poletující vlasy. Nevhodné jsou velké spony a skřipce, pokud dojde k pádu, může dojít k poranění. Na výuku je nevhodné nosit šperky.

PRO PŘÍPRAVU NA SUCHU A TANEČNÍ PRŮPRAVU

Členové klubu musí mít navíc doporučený úbor a obuv pro tanec (máme jednotné úbory pro konkrétní věkové skupiny).

S veškerým vybavením Vám ochotně poradíme a pomůžeme Vám vše zajistit nové či bazárkové. Informace ohledně přesného typu úboru jsou k dispozici u vedení BK. Balíček oblečení je potřeba zakoupit přímo v tanečním obchodě Sanscha. V obchodě je nutné uvést, že jste z BK Říčany a měli by vám případně poradit. Pozor: v pondělí má obchod Sanscha zavřeno - praha.sansha.com

Povinností dětí je účastnit se suché přípravy a taneční výuky v předepsaném cvičebním úboru. Tento požadavek je nezbytný jak z důvodu estetického, tak profesního. Stejný předepsaný úbor napomáhá pedagogovi postřehnout rychleji chyby - špatné držení těla, chybné provádění jednotlivých tanečních prvků atd.

Kategorie P1

Trikot Angela / barva princess pink - https://praha.sansha.com/e506n-angela-41917.html

Sukně / barva princess pink - https://praha.sansha.com/y0721p-fraya-42004.html

Piškoty - barva pink - https://praha.sansha.com/5c-tutu-split-41468.html

Kategorie P2,P3

Trikot Angela / barva black - https://praha.sansha.com/e506n-angela-41917.html

Sukně / barva black - https://praha.sansha.com/y0721p-fraya-42004.html

Piškoty - barva pink - https://praha.sansha.com/5c-tutu-split-41468.html

Nepovinný je zavinovací overal.

Punčocháče jsou k dispozici u Ice Balleriny za 99 Kč.

 • Prodejna Sansha Praha
  Velehradská 27, Praha 3
 • Otevírací doba:
  Po: Zavřeno
  Út - Pá: 10 - 18
  So: 10 - 14
  Ne: Zavřeno